پرتو دانش
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

امواج مغزی و هشدار زودهنگام برای آلزایمر

امواج مغزی و هشدار زودهنگام برای آلزایمر

یکی از مطالعاتی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد که سیگنال‌های الکتریکی ضعیف در مغز ممکن است یک علامت هشدار اولیه از بیماری های عصبی مرتبط با افزایش سن مانند بیماری آلزایمر باشد.

این یافته ها به راه های جدیدی برای شناسایی زودهنگام بیمارانی اشاره می‌کند که ممکن است به بیماری مغزی مرتبط با سن مبتلا باشند. آنها همچنین بینش جدیدی در مورد تغییراتی که در مغز با توسعه این بیماری ها رخ می دهد ارائه می دهند.

ماز آنجایی که ابزارهای تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر محدود است، نیاز به ایجاد یک آزمایش قابل اعتماد و غیرتهاجمی وجود دارد که تشخیص زودهنگام را امکان پذیر کند. مطالعات قبلی روی موش‌های مبتلا به بیماری آلزایمر نشان داده بود که ضعیف شدن امواج مغزی گاما ممکن است نشانه اولیه بیماری باشد. بر اساس این یافته ها، مورتی و همکارانش یک مطالعه مبتنی بر جامعه را روی حدود ۲۵۰ فرد مسن انجام دادند. آنها فعالیت امواج گاما را در ۱۲ فرد مبتلا به اختلال شناختی خفیف و پنج نفر مبتلا به بیماری آلزایمر با همسالان سالم خود مقایسه کردند.

محققان از الکتروانسفالوگرافی (EEG) برای اندازه‌گیری فعالیت الکتریکی در مغز شرکت‌کنندگان در حین مشاهده الگوهای سیاه و سفید روی صفحه استفاده کردند. این الگوها برای القای نوسانات گاما در بخشی از مغز که اطلاعات بصری را پردازش می کند، شناخته شده اند. این تیم همچنین حرکات چشم شرکت کنندگان را در طول آزمایش زیر نظر داشت.

نتایج آنها نشان داد افرادی که با اختلالات شناختی خفیف یا بیماری آلزایمر تشخیص داده شده بودند، امواج گامای ضعیف تری در مغزشان نسبت به افراد سالم هم سن داشتند.

در این مطالعه کاهش قدرت امواج گاما در مراحل اولیه زوال شناختی مرتبط با سن مشاهده شده است. تغییر در این سیگنال های الکتریکی می تواند یک علامت هشدار اولیه از یک بیماری قریب الوقوع باشد. تشخیص زودهنگام می‌تواند به افراد کمک کند تا برنامه‌های خودمراقبتی را اجرا کنند یا به آنها اجازه دهد زودتر درمان را آغاز کنند.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
برای پشتیبانی با کجا تماس بگیرم
با شماره تلفن 02148465 تماس بگیرید
آیا با خرید دستگاه آموزشی می بینم؟
بله بصورت کاملا رایگان
آیا دستگاهها دارای مجوزهای لازم هستند؟
بله. دستگاهها تمام مجوزهای لازم را دارا می باشند.
آیا دستگاهها دارای ضمانت هستند؟
بله. دستگاهها دارای 18 ماه وارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هستند.
آیا بعد از آموزش مدرک هم دریافت می کنیم؟
بله. مدرک معتبر از موسسه دانش بنیان