پرتو دانش
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بیوفیدبک در ورزش

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6034″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

ارتقاء عملکرد بدن با بیوفیدبک در ورزش

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اکثر فرایندهای فیزیولوژیکی بدن تحت کنترل آگاهانه ما نیستند و در عین حال مستقیماً بر عملکرد فیزیکی و شناختی ما تأثیر می گذارند. ما سالهاست می دانیم که یادگیری کنترل آگاهانه جنبه های فیزیولوژی ما – به دلخواه و تحت فشار – یک عنصر مهم در توانایی عملکرد در سطح اوج است. درک ذهن و عملکرد ورزشی بسیار مهم است.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6094″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]بیوفیدبک به بخش مهمی از دستیابی به بالاترین سطوح عملکرد ورزشی تبدیل شده است زیرا با استفاده از این تکنیک ها و فن آوری ها ، ورزشکاران و افراد ورزش می توانند یاد بگیرند که چگونه حالات فیزیولوژیکی و واکنش های خود را در شرایط استرس زا تغییر داده و بهبود بخشند. ذهن و عملکرد ورزشی دست به دست هم می دهند.

بایوفیدبک باید بتواند در موقعیتهای تحت فشار منجر به حفظ آرامش شده و تمرکز و توجه را بهبود ببخشد در زمانهایی که واقعا به آن نیاز است.

آموزش بیوفیدک همچنین  باعث افزایش اعتماد به نفس می شود زیرا ورزشکار می آموزد که استرس “مضر” را می توان از بین برد و در سطح بهینه عملکرد به دست آورد.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”ورزشکاران چگونه می توانند از آموزش بیوفیدبک بهره مند شوند؟” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]کنترل و کاهش استرس و اضطراب
کاهش یا القاء انرژی و شدت
بهبود تمرکز و تمرکز
تسهیل بهبودی از آسیب
بهبود قوام عملکرد[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”بیوفیدبک چه اطلاعاتی می تواند در اختیار ورزشکار قرار دهد؟” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]

بیوفیدبک دسترسی به بسیاری از جنبه های مهم عملکرد مانند تنش عضلانی ، ضربان قلب ، تعداد تنفس و موارد دیگر را به شیوه ای سریع ، دقیق و معنی دار فراهم می کند.
فرض اساسی این است که اگر به کارآموز اطلاعاتی در مورد یک یا چند مورد از این فرآیندهای بیولوژیکی داده شود ، می توانند یاد بگیرند که آنها را به صورت آگاهانه تنظیم کنند – حتی زمانی که تجهیزات در دسترس نباشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

فرایند بیوفیدبک دارای سه عنصر اساسی است:

 در ابتدا، اطلاعات فیزیولوژیکی از حسگرهایی که در قسمت های مختلف بدن قرار گرفته اند ثبت می شود.

ثانیاً، این اطلاعات در قالب سیگنالهای شنیداری، بصری و حتی حرکتی (یعنی ارتعاش) به کارآموز منتقل ، پردازش ، تقویت و بازخورد می شود.

ثالثاً، با توجه به اطلاعات بازخورد ، کارآموز به تدریج یاد می گیرد که رفتار فیزیولوژیکی را آگاهانه تغییر داده و کنترل کند.

سخت افزار ، نرم افزار و حسگرهای eWave بسترهای ایده آلی را برای استفاده از تمرینات بیوفیدبک در ورزش در بالاترین سطح فراهم می کنند. در سراسر جهان ، هم تیم های حرفه ای و هم موسسات ورزشی آماتور محصولات شرکت پرتو دانش را انتخاب کرده اند.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”سنسور تغییرپذیری ضربان قلب (HRV)” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]با افزایش تعداد ضربان قلب سرعت واکنش ورزشکار پایین آمده و این موضوع روی عملکرد فرد تاثیر منفی می گذارد. با آموزش تنظیم ضربان قلب توسط بیوفیدبک ، استقامت و کارایی قلب و عروق آفزایش پیدا می کند که منجر به بهبود عملکرد ورزشکار خواهد شد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”سنسور تنفس” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]تنفس نامناسب ممکن است منجر به عملکرد ضعیف ورزشکار در طول فعالیت ورزشی شود که با انجام بیوفیدبک و آموزش تنظیم ریتم تنفسی در حین فعالیت کارایی بهتری برای فرد به همراه خواهد داشت.

 

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”سنسور تنش عضلانی” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]

تنش بیش از حد عضلات سرعت حرکت و همچنین ریتم ، زمان بندی و انعطاف پذیری را مهار می کند[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”سنسور تعریق پوست” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]افزایش ترشح غده های عرق با تحریک سیستم عصبی سمپاتیک در شرایط مختلف سبب تغییر مقاومت پوست در شرایط استرسی و اضطراب می شود.

 

 

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”سنسور امواج مغزی” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]بیوفیدبک EEG (نوروفیدبک) می تواند برای افزایش توانایی ورزشکاران در توجه و کنترل احساسات مورد استفاده قرار گیرد.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”سنسور دما” font_container=”tag:h3|text_align:right”][vc_empty_space][vc_column_text]

تغییرات دمای پوست که توسط یک سنسور دما متصل به پوست اندازه گیری می شود نشان دهنده میزان خونرسانی و فشار خون است و برای کنترل استرس و اضطراب ورزشکار استفاده می شود.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
برای پشتیبانی با کجا تماس بگیرم
با شماره تلفن 02148465 تماس بگیرید
آیا با خرید دستگاه آموزشی می بینم؟
بله بصورت کاملا رایگان
آیا دستگاهها دارای مجوزهای لازم هستند؟
بله. دستگاهها تمام مجوزهای لازم را دارا می باشند.
آیا دستگاهها دارای ضمانت هستند؟
بله. دستگاهها دارای 18 ماه وارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هستند.
آیا بعد از آموزش مدرک هم دریافت می کنیم؟
بله. مدرک معتبر از موسسه دانش بنیان