logo

نوروفیدبک و مدیریت خشم

نوروفیدبک و مدیریت خشم

خشم یکی از احساسات طبیعی انسان است که نقشی اساسی در بقا دارد؛ با اینحال همه ما اجازه می‌دهیم گاهی تحت تاثیر عصبانیت قرار بگیریم، مانند زمان هایی که چیزی را گفته‌ایم که منظورمان نیست یا به طور تکانشی عمل کرده‌ایم. داشتن خلق و خوی ناشکیبا می تواند شما را با مشکلات زیادی مواجه کند. خشم همیشه بخشی از ما خواهد بود اما نکته مهم، یادگیری کنترل آن است. کنترل خشم یکی از مهم ترین مهارت ها برای موفقیت در شغل، روابط و زندگی خانوادگی است.نوروفیدبک و مدیریت خشم

شایع ترین دلیل برای طغیان غیرقابل کنترل خشم، استرس مزمن است. استرس منجر به برانگیختگی فیزیولوژیکی می شود که ریشه در مغز دارد. این تأثیری که استرس بر مغز شما می گذارد، بسیار نزدیک به مکانیسمی است که هنگام احساس عصبانیت درگیر می شود. هنگامی که برای مدتی تحت استرس زیادی قرار داشته باشید، فیزیولوژی شما در واقع شروع به تغییر می کند و مغز شما نسبت به تأثیر احساسات، به ویژه خشم، حساس تر می شود.

بسیاری از افراد سال ها با مشکلات مدیریت خشم دست و پنجه نرم می کنند بدون اینکه پیشرفت چشمگیری داشته باشند. به دلیل تأثیر منفی خشم بر زندگی خود و دیگران، مهم است که درمان خشم (غیر قابل کنترل) را در مراحل اولیه شروع کنید. گزینه های درمان خشم عموماً شامل دوره های گروهی یا فردی مدیریت خشم، مشاوره یا درمان شناختی رفتاری (CBT) است. هدف اصلی این گزینه ها حل مسائل خشم و یادگیری مدیریت خشم است. دارو به ندرت برای درمان خشم تجویز می شود، اما گاهی اوقات برای درمان شرایط روانی موجود، مانند اضطراب یا افسردگی توصیه می شود. خوشبختانه، یک راه موثر برای تغییر مکانیسم‌های عصبی نهفته در پشت خشم غیرقابل کنترل شما وجود دارد: نوروفیدبک.

نوروفیدبک چگونه می تواند به خشم کمک کند؟

نوروفیدبک روشی منحصر به فرد برای مقابله با واکنش های هیجانی از جمله خشم است. این روش به تنهایی مؤثرتر از گفتار درمانی است زیرا پاسخ های خودکار مغز شما را که خارج از کنترل آگاهانه شما هستند هدف قرار می دهد. به طور خلاصه، نوروفیدبک تمرین مغزی است که در آن شما به تدریج الگوهای ناسالم و ناشی از استرس را که در مغزتان تثبیت شده اند، با الگوهای سالم تری جایگزین می کنید که به شما امکان می دهد همان شخصی باشید که می خواهید. در واقع نوروفیدبک با خشم به شیوه ای متفاوت برخورد می کند. به جای تلاش برای مدیریت خشم، آموزش نوروفیدبک می تواند به تغییر احساسات خشم کمک کند. با تثبیت و آرام کردن نواحی خاصی از مغز توانایی کنترل تکانه افزایش می‌یابد، در حالی که واکنش عاطفی (خشم، تحریک‌پذیری عصبانیت)، تنش عضلانی و افکار منفی کاهش می‌یابد.

به کمک نیاز دارید ؟

بخش فروش

به کمک نیاز دارید ؟

بخش پشتیبانی